Koncern ZKL stále bojuje s padělky svých ložisek

2. 4. 2014 - Český výrobce ložisek značky ZKL se nadále potýká s velkým výskytem padělků svých produktů. Fenomén falzifikátů ložisek brněnského výrobce ovšem v poslední době nabírá obrovského rozsahu. Tvrdí to generální ředitel koncernu ZKL Bearings CZ, a. s. Ing. Jiří Prášil v rozhovoru pro internetový deník E15.

V boji s falzifikáty se ZKL snaží přijímat různá opatření; svá ložiska označuje ochrannými prvky, které v případě reklamace či jiného sporu umožní rozhodnout, zda byl uživateli dodán originální výrobek značky ZKL. Ředitel dále popisuje své zkušenosti v boji s padělky na českém trhu:

„Stalo se nám i v Česku, že si jeden zákazník ze severní Moravy k nám dal opravit ložisko, které mělo být od nás. Ale zjistilo se, že je to padělek vyrobený v Bělorusku,“ říká v rozhovoru Ing. Prášil.

Generální ředitel v rozhovoru dále komentuje rozhodnutí České národní banky o intervenci s kurzem koruny a oponuje názoru guvernéra ČNB, že oslabení měny má pomoci českému exportu: „Ceníky jsou dané. Dlouhodobě se odvíjí od historie prodeje a od vývoje situace na trhu s ložisky. Oslabení koruny na tyto ceny nemá žádný vliv,“ dodává Prášil. Neplánované oslabení koruny tak mělo na firmu v lepším případě neutrální dopad.

Celý článek čtěte na zpravodajském serveru E15:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/v-indii-se-pro-ceskeho-vyrobce-lozisek-zkl-otevira-ctvrtmiliardovy-trh-1074093#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink