SAK ložiska - ložiska, ložisková tělesa, ložisková pouzdra

sak-loziska.cz

 

Hlavní menu

O naší firmě
Prodejna: 558 694 894
E-SHOP SAK LOŽISKA
Kontakty
Aktuální sklad
Certifikáty
Sortiment ložisek
Koneční uživatelé ložisek
Obchodní firmy
ZKL v praxi
Aktuality
Speciální nabídka ZKL
Katalog ZKL ke stažení
E E T

Poslední články

Anketa

Partneři portálu


Náš tip

http://sak-loziska.cz/?skategorie=40

Výprodej ložisek za nízké ceny!

Kontakty

 Klub BK SAK LOŽISKA

 ZKL Group

 NSK

  Rychlé hledání

Koncern ZKL v pololetí zvýšil tržby o 12 procent na 750 mil. Kč

26. 8. 2014 - Český výrobce ložisek ZKL Bearings CZ, a. s. vydal včera tiskovou zprávu, v níž uvádí, že tržby společnosti se za první pololetí zvýšily o 12% oproti roku předchozímu. Jak uvedl generální ředitel ZKL Ing. Jiří Prášil, „tržby za první pololetí dosahují hodnoty bezmála 750 mil. Kč, oproti loňskému roku jsme zaznamenali zhruba 12% nárůst“.


Firmě roste produktivita práce i ziskovost měřená poměrem provozního zisku vůči tržbám ( Deník E15, 25. 8. 2014).

Jak uvádí server Parlamentní listy, poměr provozního výsledku a tržeb je aktuálně na hodnotě 5,7 % a v druhém pololetí se očekává, že tento koeficient dále poroste. Pokud jej srovnáme s odpovídající periodou v roce 2013, bylo zde dosaženo více než dvojnásobného vzestupu ( Parlamentní listy, 25. 8. 2014).

Vedení společnost si dle svého prohlášení v tiskové zprávě uvědomuje nutnost dalších investic do nejnovějších technologií i do rozvoje a vzdělávání svých pracovníků. V roce 2014 proto plánuje investice v celkové hodnotě téměř 400 mil. Kč: „Aktuálně se jedná například o realizaci automatických linek broušení a superfiniše ložiskových kroužků do průměru 400 mm v závodech ZKL Brno, a.s., zavádění automatických linek broušení a superfiniše ložiskových kroužků pro válečková ložiska do průměru 400 mm v závodě ZKL Klášterec nad Ohří, a.s. nebo výstavbu výzkumně-vývojového a zkušebního střediska pro vývoj nových typů valivých ložisek“, popisuje generální ředitel v článku Parlamentních listů.

Pro koncern v současnosti pracuje 1100 zaměstnanců. Firma ale dnes uvedla, že se potýká s nedostatkem mladých kvalifikovaných lidí. Výrobky společnosti najdou uplatnění v hutnictví, energetice nebo těžkém strojírenství.

Blahopřejeme společnosti ZKL Bearings CZ k těmto úspěšným výsledkům a zároveň věříme, že mezi hlavní priority bude patřit i vyřešení vznikající nepřehledné situace na českém trhu v oblasti autorizovaných distributorů značky ZKL a problémů s prodlevami v termínech dodání, zejména u kuličkových ložisek.

Použité zdroje:
Deník E15
Parlamentní listy
Blesk

Fotografie

Logo společnosti ZKL

Copyright © 2007-2010 ART OF PRODUCTION, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.

HomepageArchiv článkůVyhledej článekZpráva z webu SAK-LOZISKA.CZRegistracePro registrované

Homepage
Archiv článků
Vyhledej článek
Zpráva z webu SAK-LOZISKA.CZ
Registrace