SAK ložiska - ložiska, ložisková tělesa, ložisková pouzdra

sak-loziska.cz

 

Hlavní menu

O naší firmě
Prodejna: 558 694 894
E-SHOP SAK LOŽISKA
Kontakty
Aktuální sklad
Certifikáty
Sortiment ložisek
Koneční uživatelé ložisek
Obchodní firmy
ZKL v praxi
Aktuality
Speciální nabídka ZKL
Katalog ZKL ke stažení
E E T

Poslední články

Anketa

Partneři portálu


Náš tip

http://sak-loziska.cz/?skategorie=40

Výprodej ložisek za nízké ceny!

Kontakty

 Klub BK SAK LOŽISKA

 ZKL Group

 NSK

  Rychlé hledání

Loňský strojírenský veletrh se nesl ve znamení ložiskových novinek ZKL

3. 10. 2014 - V pátek 3. října skončil v Brně tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh, který bývá každoroční příležitostí ke vzájemnému setkání se zákazníky a obchodními partnery z ložiskového průmyslu. Mimo běžných firemních prezentací a obchodních schůzek byl veletrh ve znamení novinek v ložiskovém průmyslu, především z produkce ZKL, které vzbudily mimořádnou pozornost mezi návštěvníky veletrhu.

Koncern ZKL letos v Brně prezentoval mimo jiné svou letošní novinku - těsněná soudečková ložiska, určená pro důlní průmysl. Jde o ložiska vhodná do nejtěžších provozních podmínek. Jak uvedl vedoucí konstrukce ZKL-Výzkum a vývoj Martin Zbožínek, "jejich největší výhodou je zvýšená životnost, která může zákazníkovi významně snížit náklady. Podobně kvalitní výrobky přitom nabízí jen asi pět dalších firem na světě." ( ihned.cz, 1. 10. 2014).

"Těsněná soudečková ložiska jsou vhodná především pro provozy, kde dochází ke zvýšenému znečištění či vlhkosti a ložiska se zde nadměrně opotřebovávají“, vysvětluje generální ředitel ZKL Ing. Jiří Prášil v rozhovoru pro Parlamentní listy. „Díky speciální úpravě těsněním dochází k výraznému prodloužení životnosti součástek. Tento design navíc přináší další benefity, jako je snížení potřeby údržby, zvýšení spolehlivosti, úbytek spotřeby maziva, využití v prostorech, kde nelze aplikovat vnější těsnění nebo ekologickou šetrnost.

Těsněná soudečková ložiska byla mimo jiné nominována na ocenění Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu 2014.

V Brně byly také široce diskutovány dopady mezinárodních sankcí vůči Rusku na náš průmysl. Dle slov generálního ředitele koncernu ZKL, přímý dopad sankcí firma ZKL zatím nijak výrazně nepociťuje: "Dopad je spíše nepřímý v tom smyslu, že se Rusové začínají orientovat více na vlastní výrobce. Větší problém ale může přijít, kdyby byly sankce zavedeny na delší období. V takovém případě očekáváme propad tržeb zhruba 10 až 15 procent," řekl generální ředitel ZKL České televizi ( ČT24, 29. 9.).

Podle Ing. Prášila se koncern ZKL účastní brněnského veletrhu pravidelně, a to z mnoha důvodů: „Mezinárodní strojírenský veletrh pro nás představuje atraktivní způsob prezentace našeho stávajícího portfolia valivých ložisek i zajímavých novinek. I když se většina našich obchodů realizuje na mezinárodní úrovni, vítáme možnost napřímo oslovit konečné uživatele a setkat se s tuzemskými obchodními partnery." ( Parlamentní listy, 29. 9. 2014)

Děkujeme všem zákazníkům, kteří zástupce naší firmy na stánku firmy ZKL navštívili a těšíme se na shledání opět za rok na brněnském Mezinárodním strojírenském veletrhu 2015!

 

Zdroje:

ZKL

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně 2014

Parlamentní listy

Hospodářské noviny

Česká televize

Fotografie

Mezinárodní strojírenský veletrh 2014, koláž: SAK/BVV/ZKL

Copyright © 2007-2010 ART OF PRODUCTION, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.

HomepageArchiv článkůVyhledej článekZpráva z webu SAK-LOZISKA.CZRegistracePro registrované

Homepage
Archiv článků
Vyhledej článek
Zpráva z webu SAK-LOZISKA.CZ
Registrace