SAK ložiska - ložiska, ložisková tělesa, ložisková pouzdra

sak-loziska.cz

 

Hlavní menu

O naší firmě
Prodejna: 558 694 894
E-SHOP SAK LOŽISKA
Kontakty
Aktuální sklad
Certifikáty
Sortiment ložisek
Koneční uživatelé ložisek
Obchodní firmy
ZKL v praxi
Aktuality
Speciální nabídka ZKL
Katalog ZKL ke stažení
E E T

Poslední články

Anketa

Partneři portálu


Náš tip

http://sak-loziska.cz/?skategorie=40

Výprodej ložisek za nízké ceny!

Kontakty

 Klub BK SAK LOŽISKA

 ZKL Group

 NSK

  Rychlé hledání

ZKL plánuje nové investice a varuje před nákupy ložisek od neautorizovaných dodavatelů

10. 6. 2015 - Brněnský strojírenský koncern ZKL v letošním roce plánuje investice za 171 milionů korun. Největší z nich je směřována do automatizace výroby trubek v hanušovickém závodě na Šumpersku, a to za téměř 100 milionů Kč. Dalšími významnými investicemi budou inovace zhruba 100 typorozměrů ložisek v objemu 30 miliónu korun a projekt centralizace výroby v závodě Klášterec nad Ohří ve zhruba stejné investiční výši.

Vyplývá to z článku generálního ředitele ZKL Ing. Jiřího Prášila, který byl zveřejněn v březnovém čísle firemního čtvrtletníku Zetkalák, o němž jsme Vás informovali zde.

Jelikož zájem o ložiska českého koncernu ZKL je v současné době na českém i zahraničním trhu enormní, plánuje společnost ZKL v letošním roce zdvojnásobení obratu oproti loňskému roku. Jak uvedl v Zetkaláku generální ředitel ZKL Ing. Jiří Prášil, růst prodeje ložisek se loni projevil především v zemích střední Evropy včetně České republiky, dále pak v Indii nebo Jižní Americe.

Podle jeho názoru o růstu prodeje rozhoduje situace na jednotlivých trzích: "Jsou důležité faktory jako tradice, dobrá cena a kvalita nebo naopak kvalita a úroveň technického řešení ložisek. Z těchto důvodů jsou pro nás perspektivní země jako Indie, Turecko a země Jižní Ameriky. Z hlediska technické úrovně jsou to zejména ČR a střední Evropa spolu s Německem a Španělskem," domnívá se ing. Jiří Prášil.

Situaci na trhu ovšem stále komplikují neautorizovaní prodejci a výskyt padělků ložisek. Podle generálního ředitele ZKL Jiřího Prášila se firma s falzifikáty svých ložisek setkává pravidelně. „Velké stížnosti na nelegální kopie našich ložisek zaznamenáváme zejména v Asii, konkrétně v zemích, jako je Indie nebo Nepál. Nicméně v roce 2013 zachytili celníci kontejner falzifikátů směřující z Číny na Slovensko. Jedná se většinou o falzifikáty sortimentu, který není výrobně příliš náročný. Obecně platí, že čím větší ložisko a sofistikovanější výroba, tím menší falzifikace ložisek,“ vysvětluje Jiří Prášil v rozhovoru pro deník E15.


Podle něj jsou kopie ložisek velice zdařilé a na první pohled je velice těžké rozeznat falzifikát od originálu. Rozdíly jsou ale v technických i kvalitativních parametrech. Padělky jsou často vyrobené z levných a nevhodných materiálů, což se logicky projeví na jejich trvanlivosti. Životnost padělku je méně než poloviční oproti originálu. Problémem je, že záměnu může odběratel zjistit až v případě havárie ložiska. Reklamace v těchto případech není možná.

Boj s falzifikáty je dlouhý a ne vždy účinný. Řešení soudní cestou je sice možné, ale je zdlouhavé. Proto se snažíme nedorozuměním s falzifikáty u našich zákazníků předcházet tím, že je důrazně upozorňujeme, aby ložiska nakupovali pouze přes naši síť autorizovaných distributorů, kde mají jistotu nákupu originálních ložisek,“ zdůraznil Prášil v článku deníku E15.

Aktuální číslo magazínu Zetkalák si můžete stáhnout zde:
http://www.zkl.cz/sites/default/files/media/Zetkalak_54_CZ_K06.pdf

Seznam autorizovaných dodavatelů ložisek ZKL v České republice:
http://www.zkl.cz/cs/distribuce/czech-republic

Použité zdroje:
Koncern ZKL zvýšil tržby o čtvrtinu na 442 milionů. Díky cizině (E15)

Koncern ZKL letos plánuje investice za 171 milionů korun (Svět průmyslu)

Po padělcích je na trhu stále poptávka, mění se pouze způsob prodeje (Finexpert
)

Fotografie

Objem tržeb i prodej ložisek ZKL se za rok 2014 opět zvýšil. Koláž: SAK

Copyright © 2007-2010 ART OF PRODUCTION, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.

HomepageArchiv článkůVyhledej článekZpráva z webu SAK-LOZISKA.CZRegistracePro registrované

Homepage
Archiv článků
Vyhledej článek
Zpráva z webu SAK-LOZISKA.CZ
Registrace