SAK ložiska - ložiska, ložisková tělesa, ložisková pouzdra

sak-loziska.cz

 

Hlavní menu

O naší firmě
Prodejna: 558 694 894
E-SHOP SAK LOŽISKA
Kontakty
Aktuální sklad
Certifikáty
Sortiment ložisek
Koneční uživatelé ložisek
Obchodní firmy
ZKL v praxi
Aktuality
Speciální nabídka ZKL
Katalog ZKL ke stažení
E E T

Poslední články

Anketa

Partneři portálu


Náš tip

http://sak-loziska.cz/?skategorie=40

Výprodej ložisek za nízké ceny!

Kontakty

 Klub BK SAK LOŽISKA

 ZKL Group

 NSK

  Rychlé hledání

Strojírenský veletrh v Brně představil nová ložiska ZKL

18. 9. 2015 - V pátek 18. září skončil v Brně tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh, který bývá každoroční příležitostí ke vzájemnému setkání se zákazníky a obchodními partnery z ložiskového průmyslu. Stejně jako v loňském roce byl veletrh mimo běžných firemních prezentací a obchodních schůzek ve znamení novinek z produkce koncernu ZKL.

Po loňské novince - těsněných soudečkových ložiscích ZKL, představil výrobní závod ZKL kuželíkovou jednotku PLC, používanou pro uložení kol nízkopodlažních tramvají.

Ložiskovou jednotku tvoří dvojice jednořadých kuželíkových ložisek s rozšířeným vnitřním kroužkem a speciálním těsněním. Drážka ve vnitřním kroužku umožňuje vložení pružného kroužku, kterým jsou obě ložiska spolu spojená pro usnadnění montáže a demontáže. Ložiska jsou utěsněna speciálním pryžo-kovovým těsněním, které chrání vnitřní prostor ložiska před vniknutím nečistot z vnějšího prostředí a brání úniku maziva z ložiska. Vzhledem k provozním podmínkám v městských aglomeracích je na spolehlivost těsnění kladen velký důraz.

Povrch vnějších kroužků ložiskové jednotky je tvořen keramickým nástřikem, který slouží k izolaci před průchodem elektrického proudu ložiskem. Kroužky a valivá tělesa se vyrábějí z prokalitelné ložiskové oceli. Ložiska se pak v závodě Klášterec nad Ohří vyrábí s klecí z polyamidu s obsahem skelných vláken.

"Jde o novinku srovnatelnou se světovou špičkou. Vývoz už míří do Číny, jednáme se zájemci z České republiky i z několika evropských zemí. Výrobně jsme připraveni i na větší zájem. Třeba nám pomůže také letošní veletrh v Brně. Pro nás má stále velký význam, nemůžeme na něm chybět. Samozřejmě, proti minulosti je tu jistý posun. Kdybych srovnal ten letošní s bývalými ročníky, tak dříve se tady sešla velká konkurence výrobců ložisek, zatímco dnes mají hlavní slovo prodejci," tvrdí Vladimír Zikmund, výkonný ředitel a.s. ZKL - Výzkum a vývoj v rozhovoru pro zpravodajský server ihned.cz ( http://archiv.ihned.cz/c1-64602420-zustaly-jen-mezi-spickovymi-exponaty).

Kuželíková jednotka PLC byla také mezi nominovanými výrobky na ocenění Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu 2015.

Mezi další novinkami největšího českého výrobce ložisek ZKL se řadí také metr široké ložisko, které dodává do kolesových rypadel.

Podle odhadů navštívilo letošní strojírenský veletrh okolo 75 tisíc lidí, tedy o něco málo méně než v loňském roce. I přes o něco nižší návštěvnost byl podle generálního ředitele brněnských veletrhů letošní strojírenský veletrh úspěšný a potvrzuje se, že po pěti letech se ekonomika vrací do růstového období.

Děkujeme všem zákazníkům, kteří zástupce naší firmy na stánku firmy ZKL navštívili a těšíme se na shledání opět za rok na brněnském Mezinárodním strojírenském veletrhu 2016!

Zdroje:

Zůstaly "jen" mezi špičkovými exponáty - Kuželíková jednotka PLC (Hospodářské noviny)
Strojírenský veletrh: obří ložiska i zmrzlina (Brněnský deník)
Strojírenský veletrh v Brně: pokles Ruska a šance v Africe (Hospodářské noviny)
ZKL rozšiřuje své aktivity v Číně, dodá tam ložiska (Blesk.cz)
Svaz průmyslu v Brně ocenil nejlepší exponáty (Parlamentní listy)
Veletrh ukazuje růst ekonomiky (Hospodářské noviny)

Na strojírenský veletrh zavítalo asi 75 tisíc lidí (Deník.cz)

Fotografie

Kuželíková jednotka PLC, zdroj: ihned.cz

Copyright © 2007-2010 ART OF PRODUCTION, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.

HomepageArchiv článkůVyhledej článekZpráva z webu SAK-LOZISKA.CZRegistracePro registrované

Homepage
Archiv článků
Vyhledej článek
Zpráva z webu SAK-LOZISKA.CZ
Registrace